به NazarEx.ir خوش آمدید. در مورد رمزارزها و ارزهای دیجیتال ؛ راحت بپرسید ، پاسخ دهید ؛ اطلاعات و امتیاز کسب کنید !
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
505 بازدید
در سوالات متداول و جواب توسط (13.3k امتیاز)
نسبت Stock to Flow چیست؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (13.3k امتیاز)
انتخاب شده توسط
 
بهترین پاسخ

مدل Stock to Flow (SF یا S2F) روشی برای اندازه‌گیری فراوانی یک منبع خاص است. نسبت «سهام به جریان» یا همان Stock to Flow، میزان منبع تقسیم بر مقدار تولید سالانه است. مدل Stock to Flow به طور کلی در مورد منابع طبیعی اعمال می‌شود. بیایید از طلا مثال بزنیم. در حالی که تخمین‌ها ممکن است متفاوت باشد، شورای جهانی طلا تخمین می‌زند که تقریباً 190،000 تن طلا استخراج شده است. این مقدار (یعنی کل عرضه) همان چیزی است که می‌توانیم از آن به عنوان سهام یا stock یاد کنیم. در همین حال، هر ساله حدود 2500-3200 تن طلا استخراج می‌شود، که در تناسب ما به جای Flow قرار می‌گیرد.

با استفاده از این دو معیار می‌توان نسبت سهام به جریان یا Stock to Flow را محاسبه کرد. این تناسب نشان می‌دهد که سالانه چه مقدار عرضه برای یک منبع معین نسبت به کل عرضه وارد بازار می‌شود. هرچه نسبت Stock to Flow بیشتر باشد، عرضه جدید کمتری نسبت به عرضه کل وارد بازار می‌شود. بدین ترتیب، از نظر تئوری، دارایی با نسبت Stock to Flow بالاتر باید ارزش خود را در بلند مدت حفظ کند.

به NazarEx.ir خوش آمدید

در مورد رمزارزها و ارزهای دیجیتال
راحت بپرسید ، پاسخ دهید ؛ اطلاعات و امتیاز کسب کنید !
ثبت نام در صرافی آنلاین بینگ اکس ثبت نام در صرافی آنلاین کوکوین ثبت نام در صرافی آنلاین نوبیتکس ثبت نام در صرافی آنلاین کوینکس آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین KuCoin آموزش ثبت نام در صرافی کوینکسCoinEx عضویت رایگان در نظر اکس logo-samandehi
...