به NazarEx.ir خوش آمدید. در مورد رمزارزها و ارزهای دیجیتال ؛ راحت بپرسید ، پاسخ دهید و امتیاز کسب کنید و جایزه بگیرید !
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
25 بازدید
در سوالات متداول و جواب توسط (12.6k امتیاز)
یرن فایننس Yearn Finance چیست؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (12.6k امتیاز)
انتخاب شده توسط
 
بهترین پاسخ

یرن فایننس یک اکوسیستم (متشکل) از پروتکل‌ها است و بر بستر تکنولوژی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. هدف از توسعه آن، ساده‌سازی چگونگی تعامل کاربر با پروتکل‌های فضای بسیار محبوب دیفای و حداکثر کردن بازده درصدی سالیانه ارزهای دیجیتال سپرده‌گذاری شده در دیفای است.

محبوب‌ترین پروتکل در این اکوسیستم yearn.finance بوده و نام مشابهی با یرن فایننس برایش انتخاب شده است. به لطف آن، سرمایه کاربر به طور خودکار بین پروتکل‌های وام‌دهی نظیر Compound ،Aave و Dydx جابه‌جا می‌شود. همانطور که گفتیم هدف از این کار، افزایش بازده درصدی سالیانه تا جای ممکن است. کل اکوسیستم یرن فایننس از طریق توکن YFI، توسط یک جامعه از افراد توسعه یافته و به دست آن‌ها مدیریت می‌شود. این برخلاف فناوری‌هایی است که انحصارش در دست فرد یا افرادی خاص نگه داشته شده و سایر کاربران از مشاهده جزئیات پروژه و چگونگی پیشروی آن محروم می‌شوند.

YFI یک توکن ERC-20 بوده و برای اداره کردن پروتکل‌ها در دل اکوسیستم yearn.finance مورد استفاده قرار می‌گیرد. توکن‌های یرن فایننس را از طریق تعامل با پروتکل‌های نام برده به دست خواهید آورد. حداکثر 30 هزار توکن ایجاد شده و در ابتدا خبری از عرضه اولیه سکه (ICO) یا پیش استخراج نبود. برای به دست آوردن YFI کافی است لیکوئیدیتی مورد نیاز یکی از پلتفرم‌های یرن فایننس را تامین کرده یا آن را به طور مستقیم، شبیه به دیگر ارزهای دیجیتال، از یک صرافی خریداری کنید. گفتنی است آخرین توکن Yearn Finance در تاریخ بیست و ششم جولای (پنجم مرداد) ایجاد شد.

جامعه یرن فایننس اکنون در پی عرضه سری جدیدی از توکن‌ها به نام YFII با هدف تشویق کاربران برای تامین لیکوئیدیتی مورد نیاز اکوسیستم است. YFII را می‌توان به نوعی دومین ورژن از YFI خطاب کرد. در واقع این توکن انشعابی از نسل اول بوده و 60 هزار عدد از آن ایجاد خواهد کرد. تمامی این تعداد طی یک بازه زمانی ده هفته‌ای، شبیه به روال عرضه اولین توکن یرن فایننس، بین کاربران توزیع می‌شوند.

به NazarEx.ir خوش آمدید

در مورد رمزارزها و ارزهای دیجیتال
راحت بپرسید ، پاسخ دهید و امتیاز کسب کنید و جایزه بگیرید !
ثبت نام در صرافی آنلاین کوینکس ثبت نام در صرافی آنلاین نوبیتکس ثبت نام در صرافی آنلاین کوکوین آموزش ثبت نام در صرافی کوینکسCoinEx آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین KuCoin عضویت رایگان در نظر اکس logo-samandehi
...