به NazarEx.ir خوش آمدید. در مورد رمزارزها و ارزهای دیجیتال ؛ راحت بپرسید ، پاسخ دهید و امتیاز کسب کنید و جایزه بگیرید !
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
196 بازدید

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (13.0k امتیاز)
انتخاب شده توسط
 
بهترین پاسخ

سبدگردانی (Portfolio Management Service) عبارتست از: «تصمیم به فروش، خرید و یا نگهداری اوراق بهادار به نام سرمایه‌گذار معین توسط سبدگردان، در قالب قراردادی مشخص، به منظور کسب سود برای سرمایه‌گذار.» به زبان ساده تر یعنی یک سبدگردان مسئولیت مدیریت دارایی سرمایه‌گذار را بر عهده می‌گیرد و به نیابت از او و با استفاده از دانش و تجربه‌ای که دارد، عملیات خرید، فروش و نگهداری سهم یا ارزها را انجام می‌دهد به همین دلیل به سبدگردانی مدیریت پرتفوی نیز می گویند.

سبدگردان وظیفه دارد پیش از خرید سهام برای سرمایه‌گذار، مقدار ریسک پذیری سرمایه‌گذار را بررسی کند تا بداند چگونه سبدی برای ایشان درنظر بگیرد و بر این اساس ، میزان و نحوه خرید را برنامه ریزی می‌کند. میزان حداقل و حداکثر سرمایه برای سبدگردانی ، توافقات و تعهدات بین سبدگردان و سرمایه‌گذار ، درصد سود و کارمزدی که نصیب طرفین می‌شود و همچنین نحوه ارائه گزارشات سبدگردان به سرمایه‌گذار در قالب یک قرارداد فیمابین نیز ثبت می‌شود.

به NazarEx.ir خوش آمدید

در مورد رمزارزها و ارزهای دیجیتال
راحت بپرسید ، پاسخ دهید و امتیاز کسب کنید و جایزه بگیرید !
ثبت نام در صرافی آنلاین کوینکس ثبت نام در صرافی آنلاین نوبیتکس ثبت نام در صرافی آنلاین کوکوین آموزش ثبت نام در صرافی کوینکسCoinEx آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین KuCoin عضویت رایگان در نظر اکس logo-samandehi
...